Türkiye’de sohbet siteleri son yıllarda epey artış göstermiştir. Bu bağlamda ortaya birçok sohbet sitesi çıkmış ve bu siteler müthiş bir şekilde gelişmiştir. Yapılan araştırmalara göre sohbet siteleri, artık mirc kaynaklı olmaktan da çıkmaktadır. Yani bir sohbet sitesi, php tabanlı bir scripti ile dahi yapılabilmektedir.

Her site, kendi bünyesinde bir chat kanalı oluşturunca haliyle sohbet edecek insanlar epey farklı sitelere bölünmüştür. Bu bağlamda da mutlak ayrılık görülmüştür. Yaptığım araştırmalara göre, Türkiye’de haddinden fazla sohbet kanalı bulunmaktadır. Bu sohbet sitelerinde birçok sohbet odaları da var. Sohbet odalarında asıl amaç düzgün, seviyeli muhabbet etmektir. Bu olduğu vakit herhangi bir sohbet sitesinin düşüşe geçme ihtimali yoktur. Sohbet etmek insanların en önemli ihtiyaçlarından biridir ve insanlar bunu artık internet üzerinden yapmaya başlamışlardır.

Eskiden sohbet odalarının yanı sıra sohbet etmek için çeşitli programlar kullanırdık. Lakin bu programların toplu sohbet ortamı ne yazık ki uzun süre olmadı. Bu bağlamda da sohbet odalarının yerini alması epey zaman aldı. Tabi şöyle de bir şey var, sohbet odalarında konuştuğunuz kişiler her daim tanımadığınız insanlardan oluşuyor. Oysa sohbet için geliştirilmiş programlarda bunun tam tersi tanımadığınız birini ekleyemiyorsunuz. Onun benzersiz e-mail adresi ya da program tarafından tanımlanmış özel numarası olmadan onu ekleyemiyorsunuz. Yani yabancı biriyle konuşma ihtimaliniz epey az.

Son olarak sohbet sitelerini desteklemek ben ve benim gibi sohbetseverlere kalmıştır. Bundan gocunmak bir yana dursun bunu eğlenerek yaptığımı belirtmek isterim.

Kaynak : sohbet odaları
İçerik : sohbet odaları

Related posts:

  1. Görüntülü Sohbet ve Sesli Sohbet Seslizara
  2. Gençler için zeka oyunları
  3. İslami sohbet Sitesi – Müslümannesil.com